• شماره تماس

آسانسور خانگی (Home Lift)

آشنایی بیشتر با آسانسور خانگی یا Home Lift

آسانسور خانگی (home lift) از جمله آسانسور هایست که داخل خانه برای مصرف شخصی استفاده میشود . در خانه های ویلایی دوبلکس یا تریبلکس به خاطر اینکه طبقات را با پله جا به جا نشوند از آسانسور داخل خانه استفاده میکنند .
مشخصه مهمی که آسانسورهای هوم لیفت دارند زیبایی آنهاست که نقش مهمی در طراحی داخلی ساختمان دارد . تمام اجزای ظاهری آسانسور مثل کابین ، در ، تونل یا مسیر حرکت کابین ، دیواره های خارجی و … به گونه ای طراحی میشوند که ظاهری شیک و مدرن به فضای داخلی خانه میدهد .

آسانسور هوم لیفت معمولا در تعداد توقف کم اجرا میشود (حداکثر 3 طبقه) . ظرفیت آسانسور های خانگی 225 کیلوگرم (2 الی 6 نفر) می باشد . به این آسانسورها اصطلاحا مینی آسانسور هم می گویند .
اداره های خصوصی ، کارگاه ها یا کارخانه هایی که قسمت اداری و کارگاهی در یک محل میباشد و آسانسور بخشی از طراحی داخلی ساختمان شده از دیگر موارد مصرف آسانسور خانگی هوم لیفت میباشد .

انواع آسانسورهای خانگی (هوم لیفت) و روش های نصب آن

آسانسور های خانگی بسته به سلیقه طراح یا آرشیتکت ساختمان در طرح های مختلفی تولید میشود که زیبایی خاصی به خانه های لوکس شما میبخشد و میتوان کاملا بصورت سفارشی تولید کرد .
میتونیم تونل و کابین آسانسور را به صورت گرد یا مربعی تولید کنیم . دیواره های خارجی و کابین میتونه از جنس توری فلزی یا استیل باشد . همچنین میتونیم به صورت شیشه ای یا پانوراما بسازیم و آن را کاملا هوشمند طراحی کنیم به طوری که با یک ریموت حرکت آسانسور را داخل خانه کنترل کنیم ، از مشاوران ما در فیدار آسانسور در مورد طراحی آسانسور خانگی خود با توجه به فضای تعیین شده رایگان مشاوره بگیرید .
آسانسورهای هوم لیفت به سه روش نصب و اجرا میشوند که هر کدام مزیت هایی نسبت به م دارند . در ادامه به معرفی آنها می پردازیم .

1- هیدرولیکی

به خاطر طبقات کم می توان از سیستم هیدرولیک در نصب و راه اندازی این مدل آسانسور ها استفاده کرد . مهمترین مزیتی که آسانسور خانگی هیدرولیک نسبت به نوع کششی دارد ، این است که هیچ گونه اتصالی در روی کابین وجود ندارد . در جاهایی که ارتفاع سقف تا سقف کابین کمتر از 180 سانتی متر باشد باید از موتور و جک هیدرولیکی برای آسانسور هوم لیفت استفاده کرد .
در صفحه آسانسور هیدرولیک میتونید بیشتر با این آسانسور ها آشنا بشید .

2- کششی

آسانسور خانگی کششی نیازی به اتاق مجزا برای موتور آسانسور ندارد و به صورت Room Less نصب میشود . اما باید توجه داشته باشیم که فاصله سقف ساختمان تا سقف اتاق کابین حداقل 180 سانتی متر باشد .

در این روش کابین توسط نیروی محرکه ی موتور گیرلس ، فلکه هرزگرد روی کابین و سیم بکسل جا به جا میشود اما نکته اینجاست که تمام تجهیزات آسانسور درون تونل آسانسور قرار میگیرد .

نگران ظاهر اتصالات بالای کابین نباشید ،مهندسین و طراحان طوری آسانسور هوم لیفت را طراحی میکنند که تاثیری در ظاهر زیبای آسانسور نداشته باشد . انگار که آسانسور بخشی از طراحی و دکراسیون داخلی منزل شما میباشد .
اگر مایلید در مورد سیستم بدون موتور خانه بدون بدونید ، در صفحه آسانسور روملس توضیح دادیم .

3- پیچی

آسانسور خانگی پیچی نسل جدید آسانسور های خانگی میباشد که در اروپا و آمریکا به عنوان مصرف خانگی از آن استفاده میشود . این آسانسور ها توسط یک پیچ بلند و تسمه به حرکت در میآید و احتمال سقوط آسانسور را به صفر میرساند . در صورت پارگی تسمه تنها کابین از حرکت می ایستد .

حداقل فضای مورد نیاز برای این آسانسور ها 80 در 80 سانتی متر است و برای جاهایی که آسانسور یک نفر یا دو نفره مورد نیاز است مناسب میباشد . در ابعاد و ظرفیت های بالاتر هم این آسانسور ها کارایی دارند .

مزایا و ویژگی آسانسورهای خانگی

  • قابل نصب برای حداقل فضای ممکن
  • قابل نصب با برق تک فاز و کاهش مصرف برق تا 40%
  • بدون نیاز به موتورخانه و چاله آسانسور
  • امنیت بالای آسانسور نسبت به پله ها
  • حرکت درم ، بی صدا و بدون لرزش
  • استهلاک کم قطعات به دلیل مصرف خانگی و طول عمر آسانسور
  • سرعت قابل قبول
  • بدون نیاز به دیوار کشی مجزا در زمان ساخت ساختمان